Termal Macun Değişimi

Acilbilgisayarservisi.com
Temal MAcun değişimi?

Termal Macun Uygulaması için Önemli Hazırlıklar

Çoğu işlemci, en yüksek verimlilikte ve düzgün şekilde çalışması için bir tür termal çözüme ihtiyaç duyar ancak CPU soğutucusunu bilgisayara takma işlemi kendine özgün bir işlemdir.

Her CPU soğutucusu termal macuna ihtiyaç duyar fakat birçoğunda önceden uygulandığı için takma işlemi daha kolaydır. Önceden macun uygulanıp uygulanmadığını öğrenmek için CPU’nuza takılan CPU soğutucunuzun taban plakasının veya su bloğunun altını kontrol edin. Gümüş macun varsa takma işlemi sırasında daha fazlasını eklemeniz gerekmez.

Başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gerekenler:

  • CPU’nuzun temiz olduğundan ve üzerinde eski bir termal macun kalıntısı olmadığından emin olun. Olması hâlinde, CPU’nun kapağından eski macunu izopropil alkol ve bir mikrofiber bez veya parçalanmayacak bir kağıt havlu yardımıyla dikkatlice çıkarın. Devam etmeden önce kurumasını bekleyin.
  • Termal macunu uygulamadan önce CPU soğutucunuzun kalan kısmının takmaya hazır olduğundan emin olun. Talimatları izleyerek CPU soğutucunun takılması için her adımın tamamlandığından ve gerekli araçların elinizin altında olduğundan emin olun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.